•  

      Zarząd UKS „Muszkieter” działającego przy Szkole Podstawowej w Odrzykoniu

      pragnie poinformować, o otrzymaniu dotacji w wysokości 21000 zł

      w ramach Rządowego Programu : Sportowe Wakacje +

      Nazwa zadania:  Sportowe Wakacje z Fundacją Lotto 2022

      W ramach tego zadania zostanie zorganizowany 7 dniowy obóz sportowy dla uczniów naszej szkoły w miejscowości Ustrzyki Dolne, pod nazwą „Wakacje z UKS Muszkieter”

      Całkowita wartość zadania 31680zł

        

    • Udało się! Będziemy #SuperKoderami. Od września ruszamy z zajęciami,

      @Fundacja Orange pomoże nam uczyć programowania.

      Nie możeny się doczekać!;)

                                                    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Odrzykoniu.

      • Laurka dla taty

      • Dzień Dziecka

      • Uczniowie klas pierwszych radośnie świętowali Dzień Dziecka na placu zabaw, a następnie w cukierni i restauracji McDonald's.

      • Dzień Matki

      • OBÓZ  SPORTOWY DLA UCZNIÓW

      • SKS „Muszkieter” informuje, że planowane jest zorganizowanie obozu sportowego (strzelectwo, badminton) w czasie przerwy wakacyjnej, dla uczniów klas. IV – VII.

        Termin obozu: II połowa sierpnia

        Czas trwania obozu – 7 dni.

        Miejsce obozu: Ustrzyki Dolne

        Wstępny koszt uczestnictwa: 900 zł.

        Koszty obejmują: zakwaterowanie i wyżywienie, opiekę instruktorów strzelectwa i badmintona, sprzęt do zajęć, bilety wstępu na basen i szlaki turystyczne.

        Program obozu zakłada codzienne zajęcia strzeleckie i zajęcia z badmintona w wymiarze nie mniejszym niż 2 godz., wewnętrzne zawody i turnieje sportowo – rekreacyjne a także wycieczki krajoznawcze i turystyczne i inne zajęcia o charakterze sportowym.

        W przypadku zaakceptowania wniosku SKS ‘Muszkieter” o dofinansowanie obozu przez Ministerstwo Sportu istnieje możliwość częściowej refundacji kosztów poniesionych przez rodziców.

        Szczegółowych informacji udzielają:

        Piotr Guzek – tel: 512150363

        Konrad Pietrukaniec – tel: 503128120

        Zygmunt Gierlach – tel: 509520996

      • Akcja charytatywna "Pola Nadziei"

      •          

          

        "Gdzie cierpienie, tam i nadzieja"- z takim przesłaniem przybyła do nas w ubiegłym tygodniu pani Wira Jankowska. Osoba o ciepłym sercu, otwarta, życzliwa, pełna empatii, powtarzająca, że małymi gestami możemy zdziałać więcej, aniżeli krzykiem i gwałtownością. Uczniowie klas trzecich i czwartych uczestniczyli w prelekcji poświęconej zbliżającym się "Polom Nadziei". Pani Wira w niezwykły sposób, nawiązując do prostych przykładów, uświadomiła naszym uczniom ich rolę w budowaniu więzi z drugim, potrzebującym człowiekiem. Jak niekiedy niewiele znaczy dużo. Zwykły gest, uśmiech, wyciągnięcie ręki, może rozmowa, poświęcony czas znaczą naprawdę bardzo wiele. Pani Wira od kilku lat jest związana z krośnieńskim Hospicjum. Widzi na co dzień ludzkie cierpienie, łzy, brak nadziei wymalowany na twarzach. Jednak pomimo to niesie pomoc i uczy innych wrażliwości na ludzką krzywdę. Jesteśmy wdzięczni pani Wirze, za przybycie do naszej szkoły, a przede wszystkim za piękne słowa skierowane do naszych uczniów.

      • WYNIKI  GMINNEGO KONKURSU

      • „BĄDŹ SZCZĘŚLIWY I DO SZCZĘSCIA PROWADŹ INNYCH”

                                                                                                                                     IGNACY ŁUKASIEWICZ

        W 2022 roku obchodzimy 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza, patrona przemysłu naftowego i gazowniczego. By uczcić pamięć polskiego farmaceuty i przedsiębiorcy naftowego Sejm ustanowił rok 2022 rokiem Ignacego Łukasiewicza. W związku z tym, w naszej szkole odbył się gminny konkurs twórczości dzieci i młodzieży pod hasłem „Bądź szczęśliwy i do szczęścia prowadź innych” .

        Z przyjemnością informujemy, że konkurs, na który wpłynęło 47 prac plastycznych ze szkół naszej gminy,  został rozstrzygnięty.  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział   i pracę włożoną w wykonanie prac. 

        Rozdanie nagród odbędzie się w dniu 21.04.2022r. o  godzinie 10.00.

                                                                                                                                                                   Dorota Lorens

                                                                                                                                                                   Elżbieta Rodzinka

        KLASY IV-VIII

         I MIEJSCE SP WOJASZÓWKA

        I MIEJSCE OLIWIA MASTYKA SP ODRZYKOŃ

        II MIEJSCE SP WOJASZÓWKA

        II MIEJSCE SP WOJASZÓWKA

        II MIEJSCE MIKOŁAJ BARDZIK SP ODRZYKOŃ

        II MIEJSCE SP USTROBNA

        III MIEJSCE EMILIA URBANEK SP ODRZYKOŃ

        III MIEJSCE SP WOJASZÓWKA

        III MIEJSCE SP WOJASZÓWKA

        III MIEJSCE SP WOJASZÓWKA

        III MIEJSCE SP BRATKÓWKA

        WYRÓŻNIENIE SP WOJASZÓWKA

        WYRÓŻNIENIE SP WOJASZÓWKA

        WYRÓŻNIENIE SP WOJASZÓWKA

        WYRÓŻNIENIE SP WOJASZÓWKA

        KLASY I -III

        I MIEJSCE SP WOJASZÓWKA

        I MIEJSCE SP WOJASZÓWKA

        II MIEJSCE MILENA JAKUBIK SP ODRZYKOŃ

        II MIEJSCE LAURA KRYGOWSKA SP ODRZYKOŃ

        III MIEJSCE SP WOJASZÓWKA

        III MIEJSCE SP WOJASZÓWKA

        WYRÓŻNIENIE DARIA WACŁAWIK SP ODRZYKOŃ

        WYRÓŻNIENIE MIKOŁAJ KRASOWSKI SP ODRZYKOŃ

        WYRÓŻNIENIE SP WOJASZÓWKA

      • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

      • Święto obchodzone jest 2 kwietnia – w dzień urodzin bardzo znanego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzieła tego duńskiego pisarza znane są na całym świecie i uczą kolejne pokolenia młodych czytelników właściwego postępowania.

        Andersen napisał ponad 150 baśni, wydał też kilka tomów wierszy, wiele opowiadań, szkiców, powieści, a nawet sztuki teatralne. Autor „Brzydkiego kaczątka” prowadził także dziennik. Swoje utwory wzorował na motywach ludowych i mitologii słowiańskiej. Wiele z nich to wytwór fantazji baśniopisarza, a jego dzieła zostały przetłumaczone na ponad 80 języków.

         

        Najsłynniejszy pomnik Andersena autorstwa Georga Johna Lobera znajduje się w Nowym Jorku. 

        Został ufundowany przez dzieci z Danii i Ameryki. W letnie dni przy pomniku czytane są na głos baśnie. 

         

        Pierwsza baśń napisana przez Andersena to prawdopodobnie utwór pt. „Świeca łojowa”, której rękopis znaleziono dopiero w 2012 r.

                            Uwaga!

                            Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w dniach 31 marca i 1 kwietnia br. zapraszamy do biblioteki uczniów klas I-III na lekcje poświęcone literaturze dla dzieci i twórczości H. Ch. Andersena.

                                                                                                  Bibliotekarze

         


         

        „Świeca łojowa” najstarsza baśń H. Ch. Andersena

        Zaskwierczało i zasyczało w podgrzewanym ogniem kotle. To była kołyska Świecy Łojowej. Z tej ciepłej kołyski wyszła świeca bez skazy. Solidna, smukła, błyszcząca bielą. Była tak sposobnie uformowana, iż każdy, kto ją ujrzał, wierzył, że jest obietnicą jasnej i promiennej przyszłości. Obietnicą, którą chciano dochować i wypełnić.

        Owca – ładna mała owca – była świecy matką. Kocioł do topienia łoju ojcem. Po matce odziedziczyła lśniącą biel i przeczucie istoty życia, po ojcu zaś pożądliwość ognia, oświetlającego jej drogę życia, który ostatecznie miał przeniknąć ją do szpiku kości.

        Tak narodziła się i rosła świeca, pełna najlepszych i najjaśniejszych oczekiwań od swego istnienia. Poznała wiele przedziwnych stworzeń, z którymi się związała, chcąc dowiedzieć się czegoś o życiu i być może znaleźć swoje miejsce. Ale pokładała za dużo wiary w świat, który dbał jedynie o siebie, nie zaś o Świecę Łojową. W świat, który nie dostrzegał jej wartości i źle się z nią obchodził; czarne paluchy zostawiały coraz większe ślady na jej nieskazitelnie białej niewinności, aż ta ostatecznie znikła, przykryta brudem otaczającego świata, który zbliżył się do świecy za bardzo, znacznie bliżej niż była ona w stanie znieść, i nie dało się już odróżnić brudu od czystości ? pomimo tego świeca pozostała wewnątrz nietknięta i dziewicza.

        Fałszywi przyjaciele twierdzili, że nie potrafią dotrzeć do jej wnętrza i w gniewie odrzucali świecę jako bezużyteczną. Brudna skorupa nie dopuszczała dobrych – odstraszeni, że sami zostaną skażeni brudem, trzymali się z daleka.

        Była więc oto Łojowa Świeca, samotna i pozostawiona samej sobie, bez pojęcia co robić. Odrzucona przez dobro zrozumiała, że stanowiła jedynie narzędzie dalszej nikczemności. Czuła się przez to niewiarygodnie nieszczęśliwa. Tak marnie spędziła swe życie i zniszczyła lepszą część swego otoczenia. Nie potrafiła jedynie zrozumieć, dlaczego została stworzona lub gdzie należała; dlaczego została wypchnięta na tą ziemię – jedynie by skończyć, rujnując siebie i innych?

        Więcej i więcej, i głębiej, i głębiej, kontemplowała tę myśl – ale im dłużej się nad sobą zastanawiała, tym bardziej była przybita, nie znajdując niczego dobrego, żadnej prawdziwej natury samej siebie, żadnego prawdziwego celu istnienia, który zostałby jej dany przy urodzinach. Jakby brudny płaszcz nakrył oczy świecy.

        Lecz wtedy poznała mały płomyk, krzesiwo. Znało świecę, lepiej niż Łojowa Świeca znała siebie. Krzesiwo widziało wszystko przejrzyście – prosto przez skorupę – i znajdowało wewnątrz świecy wiele dobra. Zbliżyło się i obudziło w niej radosną nadzieję. Świeca zapłonęła, a jej serce zmiękło.

        Wybuchł płomień, niczym tryumfalna pochodnia radosnego wesela. Rozbłysnął jasny blask i skąpał wszystko dookoła w świetle. W nim prawdziwi przyjaciele mogli teraz szukać prawdy.

        Świeca miała na tyle mocny korpus, aby dać ognistym płomieniom wystarczającą pożywkę. Jedna kropla po drugiej, niczym nasiona nowego życia, ściekały i oblepiały świecę, pokrywając swymi ciałkami stary brud.

        Były one nie tylko cielesnymi, ale i duchowymi owocami owych zaślubin.

        I Świeca Łojowa znalazła swoje miejsce w życiu. Udowodniła, że była prawdziwą świecą i dawała światło przez wiele lat ku zadowoleniu swemu i żyjących wokół niej stworzeń.

        Z angielskiego przełożył Krzysztof Stelmarczyk

      • Światowy Dzień Czytania TolkienaW dniu 25 marca obchodzimy święto służące rozpowszechnianiu dzieł tego wybitnego angielskiego pisarza, które powstało z inicjatywy Towarzystwa Tolkiena. Jest to dzień  fanów  literatury tolkienowskiej i miłośników filmów Petera Jacksona. Data święta związana jest z rocznicą wyzwolenia Śródziemia od Saurona i złych mocy.John Ronald Reuel Tolkien to angielski pisarz, jeden z pierwszych autorów gatunku fantasy i jego popularyzator w literaturze. Urodził się w 1892 r., był filologiem, profesorem literatury staroangielskiej i klasycznej. Współtworzył słownik języka angielskiego „Oxford English Dictionary”, który został wydany po I wojnie światowej. Pisarz znał wiele języków, m. in. łacinę, hebrajski. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że chciał nauczyć się także polskiego, ale uznał, że to dla niego za trudny język. Autor zmarł w roku 1972 w Anglii.Trylogia „Władcy Pierścieni” powstała pod wpływem staroskandynawskich legend, którymi zajmował się Tolkien, a sam „Hobbit” został uznany za najbardziej popularną wśród wszystkich książek fantasy napisanych w XX wieku.   John Ronald Reuel Tolkien jest autorem wielu powieści fantasy. Najbardziej znane utwory to:  „Hobbit, czyli tam i z powrotem”, Władca Pierścieni: „Drużyna Pierścienia”, „Powrót Króla” i „Dwie Wieże” oraz  „Silmarillion”.  CiekawostkiUtwór „Władca pierścieni” nie był trylogią, jednak wydanie ponad tysiącstronicowej książki było bardzo kosztowne, dlatego wydawcy podzielili tekst powieści na trzy tomy.Opisany w powieści pierścień należał do Rzymianina o imieniu Silvianus i został odnaleziony w XVIII w. w Anglii. Do pierścienia była dołączona tabliczka informująca, że został skradziony, a właściciel rzucił klątwę na złodzieja i jego rodzinę. Tolkien poznał historię klejnotu dwa lata przed rozpoczęciem prac nad „Hobbitem”.Tolkien założył ”Klub Wikingów” – organizację, która łączyła pisarzy, historyków i studentów. Członkowie klubu czytali mitologię nordycką, sagi skandynawskie i poznawali język staro angielski.Na potrzeby książek autor stworzył kilkanaście języków, np. Quenya.Powieść „Władca pierścieni” Tolkien tworzył przez 14 lat na maszynie do pisania, używając tylko dwóch palców.Panicznie bał się pająków, ale często te stworzenia pojawiają się w jego utworach.Był przekonany, że „Władca pierścieni” nigdy nie zostanie sfilmowany. W latach 80-tych powstał film rysunkowy.UWAGA!          W dniu 25 marca 2022 roku zapraszamy do biblioteki  na wspólne czytanie utworów Tolkiena wszystkich pasjonatów literatury fantasy!  J                                     

      • W dniu 25 marca obchodzimy święto służące rozpowszechnianiu dzieł tego wybitnego angielskiego pisarza, które powstało z inicjatywy Towarzystwa Tolkiena. Jest to dzień  fanów  literatury tolkienowskiej i miłośników filmów Petera Jacksona. Data święta związana jest z rocznicą wyzwolenia Śródziemia od Saurona i złych mocy.

         

        John Ronald Reuel Tolkien to angielski pisarz, jeden z pierwszych autorów gatunku fantasy i jego popularyzator w literaturze. Urodził się w 1892 r., był filologiem, profesorem literatury staroangielskiej i klasycznej. Współtworzył słownik języka angielskiego „Oxford English Dictionary”, który został wydany po I wojnie światowej. Pisarz znał wiele języków, m. in. łacinę, hebrajski. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że chciał nauczyć się także polskiego, ale uznał, że to dla niego za trudny język. Autor zmarł w roku 1972 w Anglii.

        Trylogia „Władcy Pierścieni” powstała pod wpływem staroskandynawskich legend, którymi zajmował się Tolkien, a sam „Hobbit” został uznany za najbardziej popularną wśród wszystkich książek fantasy napisanych w XX wieku.   

         

        John Ronald Reuel Tolkien jest autorem wielu powieści fantasy. Najbardziej znane utwory to:  Hobbit, czyli tam i z powrotem”Władca Pierścieni: „Drużyna Pierścienia”, „Powrót Króla” i „Dwie Wieże” oraz  „Silmarillion”.  

         

        Ciekawostki

        Utwór „Władca pierścieni” nie był trylogią, jednak wydanie ponad tysiącstronicowej książki było bardzo kosztowne, dlatego wydawcy podzielili tekst powieści na trzy tomy.

        Opisany w powieści pierścień należał do Rzymianina o imieniu Silvianus i został odnaleziony w XVIII w. w Anglii. Do pierścienia była dołączona tabliczka informująca, że został skradziony, a właściciel rzucił klątwę na złodzieja i jego rodzinę. Tolkien poznał historię klejnotu dwa lata przed rozpoczęciem prac nad „Hobbitem”.

        Tolkien założył ”Klub Wikingów” – organizację, która łączyła pisarzy, historyków i studentów. Członkowie klubu czytali mitologię nordycką, sagi skandynawskie i poznawali język staro angielski.

        Na potrzeby książek autor stworzył kilkanaście języków, np. Quenya.

        Powieść „Władca pierścieni” Tolkien tworzył przez 14 lat na maszynie do pisania, używając tylko dwóch palców.

        Panicznie bał się pająków, ale często te stworzenia pojawiają się w jego utworach.

        Był przekonany, że „Władca pierścieni” nigdy nie zostanie sfilmowany. W latach 80-tych powstał film rysunkowy.

        UWAGA!

                  W dniu 25 marca 2022 roku zapraszamy do biblioteki  na wspólne czytanie utworów Tolkiena wszystkich pasjonatów literatury fantasy!  J

                                             

      • 3 marca Międzynarodowy Dzień Pisarzy

      •             Międzynarodowy Dzień Pisarzy to święto, które promuje literaturę i obronę wolności słowa. Upamiętnia założenie w 1921 roku w Londynie  PEN Clubu, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Pisarzy. Celem organizacji jest współpraca między pisarzami, ponieważ dzięki nim literatura łączy ludzi różnych narodowości. PEN Club jest dostępny dla pisarzy, tłumaczy i dziennikarzy. Jest organizacją niepolityczną, która 38 lat temu ustanowiła 3 marca Międzynarodowym Dniem Pisarzy.

        Pamiętajmy, że pisarze rozsławiają nasz kraj, zwłaszcza laureaci Literackiej Nagrody Nobla.

        Możesz zrobić wszystko, pisząc”.

        Albo napisz coś wartego przeczytania, albo zrób coś wartego opisania”.

        Opisuj to, co nie powinno zostać zapomniane”.

                                                                                                                                Bibliotekarze

    •      

      POMAGAMY

      Gmina Wojaszówka we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem zwraca się z prośbą o pomoc do wszystkich osób dobrej woli o wsparcie dla  naszych sąsiadów z Ukrainy w tej tragicznej sytuacji.

      Najbardziej potrzebne rzeczy to:

      - Środki opatrunkowe,

      - Środki Higieniczne,

      - Woda,

      - Żywność długoterminowa,

      - Konserwy,

      - Odzież,

      - Koce,

      - Śpiwory.

      Dla dzieci:

      - Żywność w słoiczkach,

      - Mleko w proszku,

      - Chusteczki,

      - Płyny do kąpieli,

      - Oliwki,

      - Pampersy,

      - Kaszki.

      Miejsca i terminy zbiórki dla potrzebujących. Od dnia 28.02.2022 do odwołania, w godzinach od 7.00 do 17.00. Wszystkie szkoły na terenie gminy Wojaszówka.

       Są to:

      - Szkoła Podstawowa Bartkówka,

      - Szkoła Podstawowa Łęki Strzyżowskie,

      - Szkoła Podstawowa Odrzykoń,

      - Szkoła Podstawowa Ustrobna,

      - Szkoła Podstawowa Przybówka,

      - Szkoła Podstawowa Wojaszówka,

      - Urząd Gminy Wojaszówka.

      Dodatkowo gmina Wojaszówka ma w obwodzie na wypadek potrzeby przyjęcia pod swój dach lokale dla potrzebujących schronienia matek z dziećmi w kilku miejscowościach.

      Zwracamy się, także z prośbą, apelem do naszych mieszkańców, którzy mają możliwość przyjęcia pod swój dach potencjalne potrzebujące pomocy rodziny z Ukrainy.

      Prosimy o zgłoszenie swojej woli pomocy na adres urzad@wojaszowka.pl, lub na wojt@wojaszowka.pl rzeszow@pck.org.pl. Bądź pod nr. tel 13 43 850 16 lub 501 046 122.

      Wspólnymi siłami stworzymy bazę adresów, gdzie w razie konieczności będzie można ulokować matki z dziećmi uciekające przed wojną, bądźmy gotowi do pomocy.

      Sławomir Stefański - Wójt Gminy Wojaszówka

      • Kolęda dla Ignasia

      • Dziękujemy za nominację Szkole Podstawowej w Przybówce.

        Z radością chcemy zaśpiewać kolędę dla Ignasia i jednocześnie dać mu wsparcie w szybkim powrocie do zdrowia.

        Do dalszej akcji nominujemy: Szkołę Podstawową w Korczynie, Orkiestrę Dęta OSP Odrzykoniu, Gmina Wojaszówka wraz z GOPS w Wojaszówce.

      • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

      •              Święto znanego wszystkim dzieciom misia  obchodzimy 18 stycznia. W tym dniu w 1882 roku urodził się autor przygód Kubusia Puchatka – Alan Aleksander Milne.

        http://4.bp.blogspot.com/-lWb6M6N9tqk/Uuz9k09I9gI/AAAAAAAAAnk/fNhlI262zKs/s1600/winnie%5B1%5D.png            

        Pierwsza książka o Kubusiu została wydana w 1926 roku. Bohaterami były znane dziś postacie: Prosiaczek, Królik, Kangurzyca, Maleństwo, Sowa. Dopiero w  kolejnej części pt. „Chatka Puchatka” pojawia się Tygrys. Pierwowzorem Krzysia był syn autora.

        A.A. Milne z synem

        UWAGA!

        Dzień Kubusia Puchatka

        Zapraszamy uczniów klas I – III do biblioteki w dniach 18 – 21 stycznia

        do wspólnego świętowania urodzin misia w formie zajęć kreatywnych i czytelniczych.

                                             Bibliotekarze

      • Dzień Patrona Szkoły

      • Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w badmintonie dziewcząt i chłopców

      • W dniu 1 grudnia w hali sportowej w Straszęcinie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w badmintonie dziewcząt i chłopców. Nasze uczennice występowały w składzie Kaja Ostafijczuk, Maria Pachana i Natalia Szafran. Dziewczyny po wyjściu z grupy stoczyły emocjonujący pojedynek ćwierćfinałowy. Niestety mecz zakończył się porażką. Ale ostatecznie nasza drużyna zajęła piąte miejsce co jest ogromnym sukcesem. Chłopcy występowali w składzie Mikołaj Bardzik, Maciej Guzek i Kacper Urbanek. Chłopcy doskonale rozpoczęli turniej pokonując wszystkich rywali w grupie i kończąc rozgrywki grupowe na pierwszym miejscu. W ćwierćfinale w doskonałym stylu pokonali wyżej rozstawioną drużynę SP Dąbrówki i awansowali do najlepszej czwórki turnieju. Tutaj mimo wielkiego zaangażowania nie udało się pokonać żadnego z przeciwników i ostatecznie chłopcy zajęli czwarte miejsce. Jest to historyczne osiągnięcie naszych uczniów bowiem nigdy wcześniej nie byliśmy tak wysoko w województwie. A chłopcy pokazali klasę i ducha sportu nawiązując wyrównaną walkę z zawodnikami grającymi zawodowo w badmintona.

                        Wielkie gratulacje!

      • ​​​​​​​Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie.

      • W dniu 25 listopada w hali sportowej w Czaszynie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt. Nasze uczennice występowały w składzie Judyta Jucha i Klaudia Kowalczyk. Dziewczyny rozpoczęły turniej od zwycięstwa w meczu grupowym ze Szkołą Podstawową nr 4 w Sanoku. W następnym meczu nasza drużyna uległa drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagórzu co pozwoliło im zająć drugie miejsce w grupie i awansować do ćwierćfinału. Mecz ćwierćfinałowy był bardzo wyrównany i emocjonujący. Niestety zakończył się porażką co oznaczało odpadnięcie z dalszych rozgrywek. Ale awans do fazy pucharowej jest sukcesem dziewczyn i sklasyfikował je ostatecznie na piątym miejscu. Brawo.

        W dniu 26 listopada w hali sportowej w Czaszynie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie chłopców. Nasi uczniowie występowali w składzie: Krystian Markowski, Kacper Maciejczyk, Piotr Krygowski i Mateusz Englot. Chłopcy doskonale spisywali się na boisku dając pokaz dużych umiejętności i wielkiego zaangażowania. Ich doskonała gra pozwoliła awansować aż do półfinału, w którym ulegli drużynie ze Szkoły Podstawowej w Łukowem. W meczu o trzecie miejsce po bardzo emocjonującej i wyrównanej walce nasi chłopcy zostali pokonani przez drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zagórzu i ostatecznie zajęli czwarte miejsce. Należy jednak podkreślić, że zawody te stały na bardzo wysokimi poziomie a drużyny z którymi przegraliśmy z pewnością powalczą o medale na mistrzostwach województwa. Wielkie brawa dla naszych uczniów.

      • Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w badmintonie

      • W dniu 18 listopada w hali sportowej w Czaszynie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w badmintonie dziewcząt. Nasze uczennice występowały w składzie Kaja Ostafijczuk, Maria Pachana i Natalia Szafran. Dziewczyny rozpoczęły turniej od zwycięstwa w meczu grupowym ze Szkołą Podstawową nr 1 w Zagórzu. Każdy kolejny mecz to był popis gry naszych dziewczyn. Krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa dziewczyny dotarły do półfinału w którym po wyrównanym i emocjonującym meczu uległy reprezentacji Szkoły Podstawowej w Strachocinie. W meczu o trzecie miejsce nasza drużyna spotkała się ze Szkołą Podstawową nr 2 w Sanoku i odniosła pewne zwycięstwo 3:0. Premią za trzecie miejsce jest awans do finału wojewódzkiego.

        W dniu 19 listopada w hali sportowej w Czaszynie odbył się Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w badmintonie chłopców. Nasi uczniowie występowali w składzie: Mikołaj Bardzik, Maciej Guzek i Kacper Urbanek. Chłopcy doskonale sobie radzili pokonując wszystkie drużyny począwszy od meczu grupowego, po ćwierćfinał, półfinał i finał 3:0. Chłopcy dając popis gry w badmintona całkowicie zdominowali rozgrywki a wygrana dała im awans na finały wojewódzkie.

        Obie nasze drużyny awansowały do finału wojewódzkiego, co klasyfikuje je w najlepszej 12 naszego województwa. Wielkie gratulacje. Jesteśmy z Was dumni. Brawo, brawo, brawo !

      • STOP nietolerancji

      • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

      • OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

        W obchody jednego z najważniejszych świąt w kalendarzu kraju włączyła się nasza szkoła. Radosne świętowanie rozpoczął niezwykły, biało-czerwony muzyczny spektakl. Uczennice kl.7, w ramach projektu Piękna Nasza Polska Cała, zaprezentowały uroczysty taniec z flagami. Następnie cała szkoła udała sie ulicami Odrzykonia - promując symbole narodowe oraz postawy patriotyczne kolorowym, rozśpiewanym marszem. Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości było uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, zgodnie z akcją MEN #Szkoladohymnu.

        Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz służbom za wspólne świętowanie! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

      • Pamiętamy ...

      • Człowiek żyje tak długo, aż nie zginie po nim pamięć…”

                 Nauczyciele i uczniowie kultywują pamięć o zmarłych nauczycielach i pracownikach naszej szkoły. Jak co roku, w dniach poprzedzających Święto Zmarłych na mogiłach w Odrzykoniu, Korczynie, Ustrobnej, Turaszówce, Potoku oraz Krośnie zapłonęły znicze upamiętniające zmarłych pracowników Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu. Taka wyprawa na okoliczne cmentarze to ciekawa i poruszająca lekcja na temat przeszłości szkoły, zapisanej w sylwetkach zmarłych nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

        Dyrekcja Szkoły

        Samorząd Szkolny

        Nauczyciele zaangażowani w akcję  „Pamiętamy”

    • Zarząd Stowarzyszenia Odrzykoniaków zwraca się z prośbą do mieszkańców Odrzykonia o udostępnienie starych fotografii dokumentujących życie rodzinne, społeczne, wydarzenia kulturalne do 1945 roku. SO planuje wydać album ukazujący naszą miejscowość na starej fotografii. Udostępnione zdjęcia zostaną zeskanowane i oddane właścicielom. Zdjęcia powinny zawierać opis dotyczący przedstawionych osób i wydarzeń oraz określać czas, kiedy zostały wykonane. Zdjęcia prosimy przekazywać wychowawcom lub przynosić do sekretariatu szkoły.

      • Dzień Edukacji Narodowej

      • Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty - uczciliśmy dziś w naszej szkole uroczystą akademią.

        14 października upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta.

      • Kardynał Stefan Wyszyński

      • Kardynał Stefan Wyszyński jest patronem 2021 roku - w 120. rocznicę urodzin i 40. rocznicę śmierci kapłana.

        12 września 2021 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbyła się Jego msza beatyfikacyjna.

        Tę okazję pięknie uczcziły uczennice klas piątych. Zapraszamy do obejrzenia filmu.

        https://youtu.be/y4WbCwLjL5g

      • DZIEŃ EMOTIKONA

      •           Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie komunikowania się bez użycia emotek, jak skrótowo nazywamy emotikony. Znaki graficzne służą nam do przekazania lub wzmocnienia emocji i uzupełniają skrótowe wiadomości przekazywane przy pomocy SMS-ów. Emotikony mają swoich zwolenników i przeciwników. Jedni uważają, że nie są w stanie przekazać intencji nadawcy, a widomość i tak jest niepełna. Inni twierdzą, że poprawiają skuteczność porozumiewania się, czyli uzupełniają informacje przekazane słowami.

                        Na pewno uśmiechnięte buźki mogą poprawić nam humor i uprzyjemnić dzień, dlatego 20 września br. zapraszamy do naszej biblioteki, aby zaprojektować lub narysować emotikony.

        Czekamy na Was! JJJ

                                                                                                                                                     Bibliotekarze

    • Zapraszamy uczniów do udziału w zajęciach dwóch kół robotyki i programowania w tym roku szkolnym. Zajęcia w ramach projektu grantowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Projekt  umożliwi  uczestnikom odkrywanie swoich talentów, oraz świetną zabawę.

      Koła  informatyczne prowadzić będą pani Dorota Hedesz  dla uczniów klas V i pani Beata Jamrogiewicz – Czekaj dla uczniów klas IV. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu i trwać będą  dwie godziny lekcyjne.

      Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie https://cmi.edu.pl

      • 8 września DZIEŃ MARZYCIELA

      • Uwierz w swoje marzenia i zacznij je spełniać już dziś!

                 Dzisiaj w bibliotece szkolnej uczniowie klas III prezentowali swoje marzenia w formie prac plastycznych.

        Zapraszamy do galerii J.

         

        Dzień Marzyciela jest doskonałym czasem na rozważania o roli marzeń, które są pięknymi zdolnościami każdego człowieka. Warto marzyć i nie bać się własnych pragnień. Marzenia dają nadzieję, uszczęśliwiają, sprawiają, że świat staje się piękniejszy, mogą być też ucieczką od smutnej rzeczywistości.

        Sławomir Rybka to pomysłodawca Dnia Marzyciela, który chciał zwrócić uwagę na to, że czasem niewiele potrzeba, by spełnić czyjeś pragnienia. To, co dla jednych jest zwyczajne i nic nie kosztuje, dla drugich może być szczytem marzeń.

        Dzień Marzyciela służy też zwróceniu uwagi na bliskich i znajomych, ponieważ możemy pomóc im zrealizować pragnienia. Czasem wystarczy poświęcenie komuś czasu, krótka rozmowa, spotkanie, wsparcie. Form w jakie można się angażować jest mnóstwo i niewiele potrzeba, by pomóc drugiemu człowiekowi.

         

        „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”.

        Walt Disney

         

                                                                                                       Bibliotekarze

        https://www.nowaera.pl/data/3/0/3/d/scale/750x424/303d113f108bba77c89666ac7c1de89d.jpg

         

        „Przyszłość należy do tych,

        którzy wierzą w swoje marzenia”.

         

        „Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia”.

         

        Nie przestawaj marzyć i zawsze bądź ciekawy świata!

        „Zawsze wierz w siebie i swoje marzenia”.

         

        Marzenia mogą zmienić Twoje życie,a w końcu i świat.

         

        „Przyszłość należy do tych,którzy wierzą w swoje marzenia”.

         

         

        To możliwość spełniania marzeń sprawia,

        że życie jest tak fascynujące.

         

        W życiu nigdy nie jest za późno na:

        miłość, naukę i spełnianie marzeń.

         

        W przeszłość przenoszą nas wspomnienia,

        w przyszłość – marzenia.

      • Uczniowski Klub Sportowy “Muszkieter” wznawia działalność.

      • Uczniowski Klub Sportowy “Muszkieter” wznawia działalność.

        Zajęcia będą odbywać się w terminach:

        KÓLKO STRZELECKIE: ŚRODA godz. 14.15-15.15

        KÓŁKO BADMINTON:  PONIEDZIAŁEK - ŚRODA 13.25-14.25

                                                       WTOREK - CZWARTEK 15.15-16.15

         

        Krótki opis działalności/osiągnięcia:

        Uczniowski Klub Sportowy utworzony został w 2004r. Na początku w ramach zajęć popularyzowane były dwie dyscypliny sportu: siatkówka i unihokej. W roku 2014 utworzono sekcję strzelectwa sportowego, badmintona i sportów zimowych (narciarstwo zjazdowe i łyżwiarstwo). Od tego czasu dzieci i młodzież na zajęciach rozwijają swoje umiejętności z zakresu badmintona i strzelectwa sportowego i odnoszą sukcesy na poziomie rywalizacji sportowej szkół. Nasi uczniowie regularnie kwalifikują się do finałów wojewódzkich co plasuje nas wśród 12 najlepszych zespołów w województwie. Do największych sukcesów naszych uczniów w badmintonie z ostatnich lat należą:

        1. Rok szkolny 2015/2016: - V miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady Dziewcząt,
        • V miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej Dziewcząt,
        • IX miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców.
        1. Rok szkolny 2016/2017:
        • V miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady Dziewcząt,
        1. Rok szkolny 2017/2018;
        • V miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady Dziewcząt,
        • IX miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady Chłopców,
        • IX miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców,
        1. Rok szkolny 2018/2019;
        • V miejsce w Finale Wojewódzkim Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt.

        W strzelectwie sportowym nasi uczniowie także mogą od wielu lat poszczycić się licznymi sukcesami. Największe osiągnięcia w roku 2019 to:

        • I miejsce naszej szkoły w kat. dziewcząt i chłopców w zawodach o Puchar Starosty Krośnieńskiego,
        • I miejsce w trójboju obronnym o Puchar Prezydenta Miasta Krosna,
        • I miejsce w Jesiennej Munduriadzie o Puchar Starosty Krośnieńskiego,
        • II miejsce w XIII Międzywojewódzkim Memoriale Bogusława Dziury w strzelectwie sportowym.

        Zajęcia z narciarstwa i łyżwiarstwa polegają na popularyzacji tych dyscyplin wśród dzieci i młodzieży jako sportu rekreacyjnego czy rodzinnego.

        W 2018r. został ogłoszony konkurs na nazwę klubu i w wyniku jego rozstrzygnięcia obowiązuje obecna nazwa „Muszkieter”.

        W 2019r. władze klubu pozyskały środki z Ministerstwa Sportu na popularyzację sportów zimowych. Dotacja opiewała na kwotę 8000 PLN. Cała kwota została przeznaczona na organizacje wyjazdów na lodowisko celem propagowania łyżwiarstwa oraz wyjazdów popularyzujących narciarstwo zjazdowe. Łącznie odbyło się 12 wyjazdów na łyżwy oraz 4 wyjazdy na narty. Dzieci trenujące w klubie uczestniczyły w wyjazdach nieodpłatnie. Klub kontynuuje swoją działalność wciąż rozwijając się i pozyskując nowe środki. W 2020r klub uczestniczył w ministerialnym programie” KLUB 2020”. Dzięki dotacji gminnej oraz dotacji pozyskanej z ministerstwa baza sprzętowa została powiększona o sprzęt do badmintona oraz sprzęt strzelecki. Pozyskane fundusze umożliwiły poszerzenie dostępności i atrakcyjności zajęć. Klub skupia młodzież uczącą się w Szkole Podstawowej w Odrzykoniu. W obecnej działalności skupia około 50 uczniów. W 2021r. klub poraz kolejny wystartował w konkursie” KLUB 2021r”. Tym razem założeniem po uzyskaniu funduszy było organizacja obozu sportowego. Konkurs Ministerialny został rozstrzygnięty pozytywnie i klub otrzymał kolejne fundusze. Dodatkowo dzięki dotacji gminnej udało się zorganizować obóz 5-dniowy w miejscowości Czaszyn. Obóz miał charakter obozu sportowego z naciskiem na dyscyplinę Badminton. W obozie brało udział 20 uczniów. Władze klubu poczyniły starania, aby dzieci trenujące w klubie uczestniczyły w obozie zupełnie bezpłatnie. Klub w dalszym ciągu kontynuuje działalność i czyni starania, aby uatrakcyjnić swoją ofertę sportową dla młodzieży.

         

        Fotorelacja:

      • Informacje dotyczące pracy w roku szkolnym 2021/2022 

      • Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązuje

        REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM A. FREDRY  W ODRZYKONIU

        W CZASIE EPIDEMII  SARS-COV-2. 

        REGULAMIN_ORGANIZACJI_I_FUNKCJONOWANIA_Szkoly_2021.doc

        Wszyscy uczniowie wchodzą do szkoły przez szatnię i mają obowiązek dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego.

      • NOWY ROK SZKOLNY 2021/2022

      • Organizacja dowożenia uczniów

        w Szkole Podstawowej

        im. A. Fredry w Odrzykoniu

        w roku szkolnym 2021/2022

        1.  Autobus szkolny (KLEKS)

        RANO

        Od dnia 1.09.2021r. z Wojkówki autobus szkolny wyjedzie o godz. 720 i przejedzie kolejno przez Bratkówkę, skrzyżowanie Rzeki do Głębokiego  ul. Kamienieckiego skąd wyjedzie ok. godz. 735

        PO LEKCJACH

        • kurs nr 1 - wyjazd spod szkoły ok. 1225
        • kurs nr 2 - wyjazd spod szkoły ok. 1325
        • kurs nr 2 - wyjazd spod szkoły ok. 1415

        W dniu 1.09.2021r. autobus szkolny odwiezie uczniów bezpośrednio po spotkaniu z wychowawcami.   

        2. Autobus szkolny (mały)

        RANO

        Od dnia 1.09.2021r. z Rzek autobus szkolny wyjedzie o godz. 720

        Z Łęgu autobus wyjeżdża o 735

        PO LEKCJACH

        • kurs nr 1 - wyjazd spod szkoły ok. 1325 – kurs na Rzeki i do Łęgu                
        • kurs nr 2 - wyjazd spod szkoły ok. 1415 – kurs na Rzeki i do Łęgu
      • Tekstowa podstrona

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu.
      • (013)4311727 fax: (013)4311727
      • ul. Ks. Ernesta Świątka 4 38 - 406 Odrzykoń Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych